Poradnia Endokrynologiczna

Poradnia endokrynologiczna w NZOZ Centrum w Sulejówku zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób związanych z nieprawidłową gospodarką hormonalną organizmu. W Poradni endokrynologicznej NFZ diagnozowane są choroby tarczycy i przytarczyc, choroby przysadki mózgowej, choroby nadnerczy, cukrzyca, otyłość, osteoporoza i bezpłodność.

Czym zajmuje się Poradnia endokrynologiczna?

 

Do Poradni endokrynologicznej zgłaszają się pacjenci z różnego rodzaju dolegliwościami związanymi z pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego, czyli przysadki mózgowej, grasicy, tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, trzustki oraz jajników u kobiet i jąder u mężczyzn. Nieprawidłowe działanie jednego z gruczołów może objawiać się m.in. szybkim przyrostem lub gwałtownym spadkiem masy ciała, nadmierną sennością lub problemami ze snem i związaną z tym nadpobudliwością bądź niepokojem, drżeniem rąk, nadmiernym uczuciem chłodu, nadpotliwością, zbyt dużym popędem płciowym lub jego brakiem, natomiast u kobiet – zaburzeniami miesiączkowania. Są to standardowe objawy choroby tarczycy, która jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyt w Poradni endokrynologicznej. W przypadku choroby tarczycy lekarz zaleca leczenie adekwatne do rodzaju schorzenia.

Nasza Poradnia endokrynologiczna dla dzieci zapewnia fachową i przyjazną pomoc również najmłodszym pacjentom. Nieprawidłowe działanie gruczołów u dzieci może objawiać się m.in. problemami z zahamowaniem lub nadmiernym wzrostem, zaburzeniami proporcji ciała lub przedwczesnym dojrzewaniem.

Leave a reply